[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text css_animation=”fadeIn”]Ditën e premte datë 26 shkurt , klasat e 12-ta të gjimnazit “Turgut Ozal” ,organizuan një shëtitje në qytetin e Vlorës. Nisja u bë nga shkolla në orën 8:30, ku secila klasë bashkë me mësuesen kujdestare u akomodua në një furgon . Pas arritjes në Vlorë , nxënësit bënë një vizitë në muzen e Pavarësisë, ku cicëronia I shpjegoi me hollësi detajet rreth njërës nga ngjarjeve më të shënuara në historinë e shqiptarëve. Pas vizitës në muze nxënësit bënë një shëtitje buzë detit ku dhe bënë një numër të madh fotosh. Rreth orës 14:00 arritën në restorant “Paradise” ku hëngrën një drekë të shijshme më prodhime deti. Pas drekës nxënësit shijuan përsëri ajrin e bregdetit dhe më pas ndaluan në pasticeri “Arjoli” për të shijuar nga një akullore. Rreth orës 17:00 u nisën drejt Tiranës duke thurur plane për shëtitjen e rradhës në muajin e ardhëshëm.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_media_grid style=”all” items_per_page=”10″ element_width=”4″ gap=”5″ filter_size=”md” button_style=”rounded” button_color=”blue” button_size=”md” arrows_design=”none” arrows_position=”inside” arrows_color=”blue” paging_design=”radio_dots” paging_color=”grey” loop=”” autoplay=”-1″ item=”mediaGrid_Default” include=”15958,15957,15956,15955,15954,15953,15952″][/vc_column][/vc_row]